Vine’da Fenomen Olma

Vine’da Fenomen Olma

/ No Comment

İnternet üzerinde her kullanıcı düşüncelerini paylaşma imkanına erişiyor. Kim hangi konuda bilgi almak isterse alıyor ve istediği anda bunu diğer kullanıcılar ile paylaşabiliyor. Günümüze kadar gelen internet alışkanlıklarında, kullanıcılar blog üzerinden paylaşımlarını gerçekleştiriyordu. Kullanıcılar kendi bloğuna içerik üretip, kendilerini internet ağına dahil ediyorlardı. Zamanla bu algı alt ağlara bölünmeye başladı. Hayatımıza gire Facebook, Twitter, Tumblr gibi sosyal medya platformları ile yeni trend oluşturdu. Sadece metin olarak girilen içerikler bu sosyal ağlar ile beraber görseller ile de süslenmeye başladı. Zamanla kullanıcılar görsellerin desteği ile dana aktif hale geldi ve ulaştığı kitle oranları büyüdü.

Sosyal ağlar içerisine hızlı bir giriş yapan Vine ise, yeni zamanların tercih edilenleri arasında yerini alıyor. Vine platformu üzerinden kullanıcılara ulaşmak daha kolay ve keyifli. Kısa video paylaşımları ile kullanıcılar zevkli vakitler geçiriyor. Aynı zamanda kısa sürede şöhret kazanmakta mümkün.  Vine platformu markalar içinde kitlelere hızlı ulaşma yolları arasına girmiş durumda. Vine platformunun bu denli gözler önünde olması kullanıcı adaylarını da kendine çekmesini sağlıyor. Vine sosyal ağı üzerinde fenomen sayısı her yeni gün katlanıyor. Oluşturduğu etkili bir içerik ile kısa sürede bilinirlik sağlayan kullanıcılar, bu sayede kazançta sağlar hale geldi.  Peki;

 Vine’da fenomen olmak için neler yapmalı?

Tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi ilk kural ‘etkili içerik’ oluşturmak.  İçeriğin konusu, anlatım biçimi vb. tüm ayrıntılar ayrı ayrı önem taşımakta. Videonuzda konu aldığınız olay sizlere kullanıcı kazandırma etkisine sahip olmalı. Bunun yolu ise bilgi veren, mizah içeren paylaşımlar hazırlamak.

 Vine platformu üzerinden dikkat çekebilmek için paylaşım yetmemekte. Bununla birlikte sizin içeriğinizi diğer kullanıcılar da paylaşmalı. Sayıca ne kadar hesap üzerinden paylaşıldığınız, ne kadar yeni takipçi kazanacağınızı belirler.

 Vine hesabınız iin içerik ürettiniz ve paylaştınız. Paylaşım sırasında belirttiğiniz ufak ayrıntılar, sizler için önemli görünmese de takipçileriniz için merak konusu. Bu nedenle paylaşım sırasında konum belirtme gibi özellikleri de kullanmalısınız. Sizler hakkında bulunduğunuz mekan gibi özel bilgileri paylaşmanız, takipçiler ile aranızda daha sıcak bir bağ kurulmasını sağlayacaktır.

 Tüm sosyal ağlarda geçerli olan entegre, Vine hesabınız içinde geçerlidir. Vine hesabınızı diğer sosyal hesaplarınıza bağlamalısınız. Bu taktik ile diğer sosyal ağlar üzerinden de takipçi kazanmanız mümkün.

 Vine platformunda uygulayabileceğiniz bir yolda ‘keşfet’  seçeneğini takip etmek olacak. Bu sekmede bulunan etiket kullanımlarını, kendi paylaşımlarınızda da kullanmalısınız.

 Vine platformu diğer sosyal ağlara nazaran daha kısa sürede sonuç alabileceğiniz bir platform. BU sosyal medya platformu üzerinden bilinirlik kazanmanız aynı zamanda maddi kazançta elde etmeniz anlamını taşır. Bu bilinirliği kazanmanın yolu ise yukarıda belirttiğim gibi etkili içerik ve takipçilerinizi iyi analiz edebilmenizden geçer.

    Tag Cloud

Share with