Twitter Video ve Grup Mesajı

Twitter Video ve Grup Mesajı

/ No Comment

Sosyal ağlar arasında dev isimlerden biri olan Twitter platformunun en yeni özelliklerinden biri video ve grup mesajları. Twitter platformu özellikle mesajlaşma servisinde yenilikler yapmayı hızlandırdı. Sık sık mesajlaşma servisine yenilikler ekleyen Twiter'ın yeni özelliği Grup Mesajlaşma ve mobilde video çekimi oldu.

Twitter'ın Grup Mesajlaşma özelliği inceleyelim.Grup Mesajlaşma: Twitter platformu bu özelliklerin eklenmesinden önceki süreçte, tweetlerin mesaj olarak paylaşılmasını sağlamıştı. Kullanıcılarına sunduğu bu hizmet ile beğeni toplayan Twitter, grup mesajlaşmasını da bu özellikler arasına dahil etti.

Getirdiği bu özellik ile birden fazla kişi ile mesajlaşma imkanı bulunuyor. Kullanıcı aynı anda birden fazla hesap ile sohbet halinde bulunabiliyor. Tweetlerin direkt mesaj olarak atılmasını sağlamasının ardından gelen bu güncelleme ile artık grup halinde mesajlaşmada mümkün.Video Desteği: Twitter getirdiği özelliklerden biri de, mobil uygulamada video desteğidir. Birçok platformun video desteği sağlamasının ardından, dijital mecralarda video içeriklerle sık sık karşılaşır olmuştuk. Bu trende uyum sağlayan Twitter üzerinden de artık, mobil uygulamadan video çekilmesi ve paylaşılması mümkün. Aynı zamanda video üzerinde düzenleme de yapılabiliyor. Twitter platformunun sağladığı mobil uygulama ile video desteğinde, 30 saniyelik videolar çekilebiliyor. Aynı zamanda İPhone kullanıcıları varolan videolarını da yükleyebiliyor.

Henüz kullanıma açılmayan bu uygulamayı ilk kullanan isim Neil Patrick Harris oldu. Kullacılar tarafından büyük merak uyduran bu uygulama, olumlu dönüşler sağlayacak gibi görünüyor.

Share with