Twitter Hesap Yönetiminde Kullanılan Uygulamalar

Twitter Hesap Yönetiminde Kullanılan Uygulamalar

/ No Comment

Twitter, 300 milyonu aşan kullanıcı sayısı ile markaların pazarlama amaçlı olarak kullandıkları en gözde sosyal medya platformları arasında sağlam bir yere sahip oldu. Ancak Twitter hesap yönetimi sırasında bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Twitter' da başarılı bir hesap yönetimi gerçekleştirmek için, bazı yardımcı uygulamaları kullanmakta her zaman fayda vardır. Özellikle markaların pazarlama çalışmalarını yürüttüğü hesaplarda bu uygulamaları kullanması başarıya ulaşmada kolaylık sağlamaktadır.

Twitter hesabınızı optimize etmek takipçi ve etkileşim oranlarınızın takibini kolaylıkla sağlayabileceğiniz uygulamalar nelerdir, nasıl kullanılır? Bunlardan bahsedelim.

Pluggio: Bu Twitter uygulaması ile ilgi alanlarınızı belirleyerek daha etkili kişi araması gerçekleştirme ve ilgili blog sayfalarını hesabınıza bağlayarak takip etme imkanı sunmaktadır. Masaüstü ve mobil uyumlu kullanım kolaylığı ve aynı zamanda birden fazla Twitter hesabınızı bu uygulama üzerinde yönetme avantajı ile ön plana çıkmaktadır. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki kullanım biçimi olan bu uygulamanın, ücretli sürümü ek özellikler sunmaktadır.

SocialBro: Bu uygulama ile hesanızı takip etmeyi bırakan kişileri liste halinde size sunmaktadır. Uygulama üzerinden tweet atabilme özelliği bulunurken, bu uygulamayı belirli aralıklara ile hesabınıza senkronize etmek en önemli gerekliliğidir. Aynı zamanda takipçileriniz ile ilgili istatistiklere ulaşabileceğiniz bu uygulama üzerinden etkileşim oranının yüksek olduğu zaman dilimini belirleyebilir ve bu zama diliminde tweet atabilirsiniz.

Tweepi: Bu uygulama ile birçok özelliği bir arada bulundurmaktadır.Tweepi ile; twwet araması yapabilir, yeni takipçilere ulaşabilir, aktif olmayan takipçileri bularak listenizden çıkarabilir ve takipçileriniz arasında yer alanların takipçi listelerine ulaşabilirsiniz. Üç farklı üyelik paketi bulunan bu uygulama, oldukça gelişmiş analiz özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

ManageFlitter: Twitter hesap yönetiminde en çok kullanılan uygulamalardan biri olan bu uygulamayı kullanarak; Twitter hesaplarının biyografi kısmında yer alan kelimelere göre arama yapmanızı sağlamakta, takip ettiğiniz ancak sizi takip etmeyenleri ,sahte hesapları, 30 gün süre ile aktif olmayan hesapları görmenizi sağlayan gelişmiş bir filtreleme ve analiz özelliğine sahiptir.

Tweriod: Bu uygulama özellikle takipçilerinizi analiz etmek için kullanabilirsiniz. Takipçilerinizin hangi gün ve gün içerisinde hangi zaman dilimlerinde aktif olduğunu sunmaktadır. Bu uygulamanın sunduğu detaylı analizler ile takipçilerinizin aktif olduğu zaman dilimlerini belirleyerek etkileşim oranınızı kolaylıkla arttırabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz olarak kullanılan bir uygulamadır.

Twuffer: Bu uygulama belirlenen zaman diliminde tweet atmanızı sağlamaktadır. Belirlediğiniz gün ve saatlerde önceden hazırladığınız tweetler uygulama üzerinden otomatik olarak paylaşılır.

Yukarıda bahsettiğimiz uygulamalar, başarılı Twitter hesap yönetiminde kullanabileceğiniz yardımcı uygulamalardan bir kaçıdır. Ve en fazla kullanılan ve ön plana çıkan Twitter uygulamaları arasında yer alır. Sizlerde başarılı bir Twitter hesap yönetimi için bunlar ve bunlar gibi diğer birçok uygulamadan yararlanabilirsiniz.

Share with