Twitter’ da Retweet Arttırma Yöntemleri

Twitter’ da Retweet Arttırma Yöntemleri

/ No Comment

Twitter' da gerek markaların gerekse de kişilerin çok fazla önemsediği bir durumdur, retweetlerini arttırmak. Öyle ki; retweetleriniz artması ile etkileşim oranlarınız da doğru orantılı olarak artacaktır. Günümüzde yaygın olarak kullanılan bazı yöntemler ile Twitter' da takipçi arttırmanın yanında retweetlerinde arttırılması söz konusu. Ancak bu yöntemler ile arttırılan retweetlerin fayda sağlar nitelikte özellikleri var mıdır? Çok net olarak söylyebiliriz ki bu yöntemler ile sadece rakamlar artış gösterir. Etkileşim oranınıza olumlu etkileri bulunmamaktadır. Önemli olan hitap ettiğiniz kitle üzerinde etkili olmanız ve tweetlerinizin bu kitle tarafından retweetlenmesidir.

Peki organik olarak yani etkili yöntemler ile tweetlwerimizin daha fazla retweetlenmesini nasıl sağlayabiliriz? Bu sorunun cevabı olarak birkaç etkili yöntemden bahsedelim.

Tweetlerinizi uzunluğunu ideal ölçüde tutmanız ve fazla hashtag kullanmamanız ilk dikkat etmeniz gereken yöntemler arasında yer alır. Twitter yapısı itibariyle 160 kelimeyle sınırlı tutularak anlatmak istediklerinizi kısa ve net yzamanız gereken bir ortamdır. Bu sebeple, tweetlerinizi 160 karakterin de altında tutmanız daha etkili olmanızda önemli bir husustur. Tweetlerinizde en ideal uzunluğun 100 karakteri geçmediğini ve diğerlerine göre daha fazla retweet edildiğini yapılan araştırmalar doğrultusunda rahatlıkla söyleyebiliriz. Aynı zamnda hashtag kullanımını abartmanızda hem tweet uzunluğunu arttırdığı hem de takipçileriniz üstünde spam olduğunuz düşüncesini uyandırdığı için dikkat edilemsi gereken bir husustur. En ideali tweetlerinizde bir ya da iki hashtage yer vermeniz olacaktır.

Dijital mecraların en etkili öğelerinden olan görsellere tweetlerinizde dikkatli olarak yer vermeniz retweetlerinizi arttıracak yöntemlerden en etkilileri arasında yer alır. Tweetlerinizde renkli ve canlı niteliklerde görsellere yer vermelisiniz. Yapılan araştırmalarda bu şekilde görsellere yer verilen tweetlerin çok daha fazla retweet aldığı bu durumu kanıtlamaktadır.

Markanız hangi sektörde olursa olsun takipçileriniz attığınız tweetlerden etkilenerek gülümsemek ve düşünmek ister. Bu hisleri yaşatabildiğiniz tweetlerinizin retweet oranlarını arttıracaktır. Böylece hem takipçileriniz üzerinde etkili olabilir hem de retweetlerinizi arttırarak etkileşim oranınızı arttırır ve markanızın Twitter üzerindeki hedeflerine rahatlıkla ulaştırabilirsiniz.

Tweetlerinizde takipçilerinizin retweetlemesini teşvik edecek yazılar kullanmak gerekmektedir. Takipçilerinizden açıkça retweetlenmeyi istemeniz bu yöntemi en rtkili kılan unsurlardandır.

Tüm bunların yanında mention ve kısa link kullanımı tweetlerinizin retweetlenmesini arttıracak bir yöntemdir. Mention tweetinizin viralleşmesi üzerinde etkiliyken, kısa linkler kullanmanızda etkileşim oranınızda oldukça fazla etkili olan bir yöntemdir.

Share with