Twitter’ın Bilinmeyen Özellikleri

Twitter’ın Bilinmeyen Özellikleri

/ No Comment

Twitter, sosyal ağlar içinde hayatımıza kısa zamanda empoze olmuş platformlardan biri. Öyle ki, hayatlarımızın her anına dahil olan Twitter ağı üzerinden düşünce alışverişinin yanı sıra, pazarlama adına da birçok işlem gerçekleştirilmektedir. Fakat Twitter'ın hala bilinmeyen özellikleri mevcut.

İşte Twitter'ın gizli kalmış bazı özellikleri;

Embed özelliği: Twitter platformunun bilinmeyen başlıca özelliklerinden biri embedtir. Twitter üzerinden paylaşılan bir içeriği web sayfanıza embed etmeniz mümkün. Herhangi bir tweeti web sitenize embed etmek için '…' ikonuna tıklayıp, 'tweeti yerleştir' seçeneğini seçmeniz ve çıkan kodu alarak istediğiniz alana yerleştirmeniz yeterli.

Aynı e-posta ile farklı hesaplar açmak: Twitter ağı üzerinden aynı mail adresi ile birden fazla hesap açmak mümkün. Bunun için yapmanız gereken bir Gmail hesabı açmaktır. Twitter platformu Gmail hesabınız ile farklı hesaplar açmanıza olanak sağlıyor. Hesabınızı açarken tanımladığınız Gmail hesabınıza bir sonraki hesap açma işleminde .(nokta) veya +(artı) koymanız yeterli olacaktır. Bunun sebebi ise Gmail hesabının .(nokta) gibi karakterleri desteklemesidir.

E-posta bildirimlerini kapatmak: Twitter üzerinden tek bir işlem ile tüm e-posa bildirimlerini kapatmanız mümkündür. Twitter hesabınız üzerinden e-posta bildirim ayarlarına gelerek buradan bildirimleri tek hamlede kapatabilirsiniz.

Tweet'i sabitlemek: Twitter üzerinden istediğiniz bir tweet'i profil sayfanıza sabitleyebilirsiniz. Sabitlemeyi kaldırmadığınız sürece profil sayfanızın üst kısmında bu tweet yer alacaktır. Bir tweeti sabitlemek için, '…' ikonuna tıklayarak 'profil sayfasına sabitle' sekmesine tıklamanız işinizi görecektir.

Analiz özelliği: Twitter platformunun oldukça gelişmiş analiz aracı bulunmaktadır. Yürüttüğünüz kampanya analizler vb. durumlar için bu araç sizlere ayrıntılı raporlama sunacaktır. 'Analytics.twitter.com' üzerinden bu aracı kurabilirsiniz.

Arama: Twitter platformunun bir diğer özelliği ise ayrıntılı aramadır. Twitter'ın gelişmiş arama operatörlerini kullanarak aradığınız her türlü içeriğe kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Klavye kısa yolları: Twitter'ı klavye kısayolları ile daha hızlı ve işlevli kullanmak mümkün. Cevap yazma, tweet atma gibi birçok işlem kısayollar ile daha kısa sürede yapılabiliyor. 'N' tuşu ile yeni tweet atabilirsiniz. 'T' tuşu ile retweet edebilir ya da 'Enter' ile tweet detaylarına ulaşabilirsiniz.

Share with