Twitter Analytics artık tüm kullanıcılara açık!

Twitter Analytics artık tüm kullanıcılara açık!

/ No Comment

Twitter içeriklerinin performansını ve istatistiğini artık Twitter Analytics ile takip edebilecek. Bu da içerik planlarında markalara/yayıncılara nasıl bir strateji izlemeleri gerektiğine dair önemlibir fikir sunmuş olacak.

Twitter Analytics ile aksiyonları görebilecek, atılan tweet’lerin nasıl daha çok etkileşim yarattığı ölçülebilecek. Bu istatistiklerin takip edilebilir olması ile birlikte artık markalar ve yayınlar, hangi tweet’lerin daha çok ilgi gördüğünü ölçebilecek ve içerik çalışmalarını da buna göre yapabilecek. Fotoğrafla ya da video ile paylaşılan içerikler, rich media kullanımları ya da uygulamalarına giden dış bağlantıların performansı takip edilebilecek.

1- İzlenimler

Attığınız tweet’in yanında üç farklı rakam göreceksiniz. İzlenimler bölümü altındaki rakam attığınız tweet’in kaç kişi tarafından görüntülendiğini gösteriyor. Diğer bir deyişle tweet’iniz hiç retweet veya favori almamış olsa bile, kaç kişinin bu tweet’i gördüğünü buradaki rakam gösteriyor.


2- Ekileşimler

Etkileşimler ise kullanıcıların bir tweet’le etkileşimde bulunduğu toplam sayıyı ifade ediyor. Yani atılan tweet üzerindeki retweet ve favori sayısı, tweet’inize gelen yanıtlar, profil fotoğrafınıza, kullanıcı adınıza ve hatta tweet’inizin altındaki ‘Aç’ butonuna tıklayanların toplamını bu bölümden öğrenebiliyorsunuz.


3- Etkileşim Oranı

Etkileşim oranı ise tweet’inizin aldığı tıklanmalar, retweet’ler, favoriler ve yanıtların toplamının söz konusu tweet’in toplam görüntülenme sayısına bölünmesiyle çıkan sonucu ekrana yansıtıyor.


4- Bugün atılan tweet’lerin toplam görüntülenme sayısı

Twitter Analytics’e girmek için tıklayın; https://analytics.twitter.com


5- Grafik destekli etkileşimler

Twitter Analytics sayfasının hemen sağ sütununda kalan Etkileşimler bölümünden grafik formatında tweet’lerinizle ilgili son bir aylık ayrıntılı rapora ulaşabiliyorsunuz.

Tweet’inizin aldığı tıklanmalar, retweet’ler, favoriler ve yanıtların toplamının söz konusu tweet’in toplam görüntülenme sayısına bölünmesiyle çıkan sonucunu Etkileşim Oranı bölümü altında aylık olarak görebiliyorsunuz. Bağlantı Tıklamaları kısmında ise attığınız tweet’lerin içinde paylaştığınız link’lerin kaç kez tıklandığını yine aylık olarak öğrenebiliyorsunuz. Retweet ve Favoriler bölümünde ay içinde aldığınız retweet ve favorilerinizin toplamı ekrana yansıtılıyor. Yanıtlar kısmında ise attığınız tweet’e son bir ay içinde kaç kişinin yanıt verdiği paylaşılıyor.


 Twitter Analytics’e girmek için tıklayın; https://analytics.twitter.com


Kaynakça;http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/27094336.asp

Share with