Spotify Nedir?

Spotify Nedir?

/ No Comment

Spotify, müzik veri akış sistemidir. Spotify sistemi, Sony gibi dünyaca ünlü şirketlere kayıtlı müzikleri hiçbir kısıtlama yapmadan dinleme olanağı sağlıyor. Müzikler farklı alt kategorilere ayrılarak kullanıcılara sunuluyor. Bu kategoriler sanatçı, albüm, tarz vb. alt gruplardır. Sportfiy platformu kullanıcı isteğine bağlı olarak ister ücretli ister ücretsiz üyelik imkanı sağlıyor. Bu platform ile korsan müzik alışkanlıkları kısa sürede olumlu değişim gösterdi.

Sportify kısa sürede başarı yakalamış online platformlardan biri. Müzik devi Sportify, kısa zaman aralığı içinde 15 milyon kullanıcıya ulaştı. Yanı sıra ücretli üyeler dışında da toplam kullanıcı sayısı 60 milyona ulaştı. Sportify platformu bu değerlere ulaşarak, bir yıl içinde %50 büyüme gösteren online müzik platformudur.

Sportify platformunun diğer müzik platformlarından farkları ise oldukça belirgin. Sportify'nin en belirgin özelliği tamamen yasal haklar tanınarak müzik dinleme yapılmasıdır. Aynı zamanda Sportify platformu çok büyük bir şarkı veritabanına sahip. Web arayüzü olması dışında masaüstü ve mobil uygulaması ile de online mecralarda yerini alıyor. Ayrıntılı bir algoritma yapısına sahip olan Sportify oynatma listesi hazırlama gibi, ücretsiz müzik dinleme gibi özelliklere de sahip olması ile dikkat çekiyor.

Sportify Nasıl Kullanılır?

Sportify platformuna iki şekilde giriş yapmam mümkün. Facebook üzerinden bağlanarak ve kullanıcı kaydı ile giriş yapabilirsiniz. Facebook üzerinden giriş yaptığınızda size sunulan avantaj ise arkadaşlarınızın çalma listesine ulaşmak olacaktır. Giriş yaptıktan sonra sizden bir dosya indirmenizi isteyecektir. Dosya indirildikten sonra masaüstünde Sportify'nin oluşturulduğunu göreceksiniz. Programı açıyoruz ve bilgilerimizi doldurarak giriş sağlıyoruz. Artık Sportify platformunda yer alıyoruz ve tüm kategorilerden istediğimiz şarkıyı dinleme keyfine sahibiz.

Sportify platformumum ünlü kategorisi fitness müzikleridir. Sportify platformundaki fitness müzikleri bilimsel veriler üzerine kurulu bir çalışma sonrasında oluşturulmuştur. Yani bilimsel olarak, siz spor yaparken size eşlik edebilecek, destek sağlayacak müzik listesi oluşturulmuştur. Bu liste sayesinde spor severler hem spor yapıp hem müzik dinliyor ve normalden daha fazla terleme şansına sahip oluyor.

Sportify'de Ücretlendirme

Sportify platformunda ücretli veya ücretsiz üyelik almak kullanıcı tercihine bırakılmış bir sistemdir. Ücretsiz üyelik ile kullanıldığında reklamlara maruz kalırken, zaman zaman da çalan müzik bitimine kadar dinlenmek zorunda kalıyor. Bunun dışına ücretsiz üyeliğiniz olsa da büyük bir müzik veri tabanı hizmetinize sunuluyor. Ücretli üyeliklerde ise, kendi çalma listenizi oluşturmak mümkün. Aynı zamanda kullanıcı reklamlara maruz kalmaktan kurtuluyor. Tabi istenilen şarkı ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Share with