Sosyal Medya ALS’ye buzlu su ile meydan okuyor

Sosyal Medya ALS’ye buzlu su ile meydan okuyor

/ No Comment

Sinir sistemi hastalığı ALS’ye dikkat çekmek amacıyla başlayan baştan aşağı buzlu su dökme kampanyası Sosyal medyada hızla yaygınlaşıyor, 3 günde 9 milyon doların üstünde bağış toplanan kampanyaya dünyaca ünlü isimler öncülük ediyor.

Dünyayı saran ve  ünlülerin de ALS’ye destek olma biçimi sayesinde hastalığın adı bu kampanya ile tüm dünyada farkındalık yaratmış durumda.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve Microsoft kurucusu Bill Gates bu akımın öncüsü oldu. Akıma ünlü oyuncular Hilary Duff ile Mickey Rourke, talk show yapımcısı Jimmy Fallon, şarkıcılar Justin Timberlake, Justin Bieber, Jennifer Lopez ve Shakira, dünyaca ünlü tenisçi Novak Djokovic, basketçi LeBron James, futbolcular Ronaldo, Messi, Neymar, Mesut Özil ve David Beckham’a kadar pek çok kişi destek verdi.

Dünyada ve Türkiye’de Sosyal Medya üzerinden ALS kampanyası ile ilgili paylaşılan videoları, fotoğrafları ve konuşulanların hiçbir ayrıntısını kaçırmadan takip etmeniz için yapmanız gereken #IceBucketChallenge hashtagi ile Reachpod üzerinden arama yapmak… Dilerseniz arama yapmış olduğunuz kelime ve hashtagleri akış olarak Pod’unuza kaydedebilirsiniz böylece önümüzdeki günlerde ALS Kampanyası ile ilgili neler olacağını an ve an takip edebilirsiniz.

Share with