Pazarlamada Etkili Vine Kullanımı

Pazarlamada Etkili Vine Kullanımı

/ No Comment

Vine, Twitter üzerinden geliştirilen bir sosyal ağdır. 6 saniyelik video paylaşımına dayalı bir algoritmaya sahiptir. Parmağınız ekranın üzerinde olduğu süre boyunca kayıt yapar. Bir video çekimi sırasında 3 defa durdurulma olanağı sağlanmıştır. Bu avantaj ile video hazırlanırken giriş, gelişme ve sonuç gibi şekillendirme yapmayı kolaylaştırıyor. Hazırlanan video paylaşıldıktan sonra, ana akışa düşerek kullanıcılara sunuluyor. Vine, dünya çapında büyük rağbet gören ve kısa sürede markaların da pazarlamada gözdesi olmuş bir platformdur.

Vine, Twitter'ın kısa video uygulaması olarak tanıtılan ve ilk gün itibari ile dünya çapında büyük ilgi görmüş bir sosyal ağdır. Kısa sürede büyük bir yükseliş gösteren Vine, sosyal medya pazarlamasında da markalar için büyük bir pazar alanı oldu. Markalar 6 saniyelik videolar ile kullanıcılarına ulaşmak için yarıştı.

Peki, bu yarışta başarıya ulaşmak için ne yapmalı?

Markalar Vine kullanımı daha çok ürün tanıtımları için tercih etmektedir. 6 saniye gibi kısa bir sürede ürün tanıtımını doğru yapabilmek için, doğru strateji kurmak en önemli adımdır. Marka videolarında etkili bir konsept kullanabilirse, Vine üzerinden iyi bir pazarlama yapması mümkün.

Vine üzer,nden özel indirimler ve bunların duyurulması oldukça kolay. Bu yöntemi doğru kullanabilen markalar, pazarlamada başarıya ulaşabiliyor. Özellikle internet üzerinden satışı bulunan markalar için oldukça avantajlı bir yöntemdir, Vine kullanımı.

Markalar için sosyal medya pazarlaması, yaratıcılığa dayalı bir yöntemdir. Sosyal medya üzerinden onlarca içerik paylaşımı gerçekleştirilir. Bu içerikler arasından sıyrılmak bir o kadar da zor. İşte tam bu evrede az maliyet ile fazla geri dönüş almanın en kolay yolu, Vine'dır. Vine efektif bir mecra olarak, aslında markalar için önemli bir pazarlama aracıdır.

Vine üzerinden pazarlama yapan markalar, içeriği oluştururken ürün kullanımlarına da yer verebilmelidir. Özellikle bilgi veren içerikler, Vine'da hızlı tüketilir. Bu nedenle Vine'da içerik üreten markalar bilgi vermeyi de ihmal etmemelidir.

Share with