Kitlelerin En Çok Kullandığı Mobil Uygulamalar

Kitlelerin En Çok Kullandığı Mobil Uygulamalar

/ No Comment

 Günlük yaşamımıza dahil olan dijital, her anımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Günlük yaşamımızın her alanında interneti ve onun nimetlerini kullanmaya hızla adapte olduk. Fatura ödemeleri, para transferleri, hastane randevuları derken yemek siparişlerimizi hatta taksi çağırma işlemlerinizi telefonlarımızdan yapmaya başladık. Geliştirilen uygulamalar ile evimizden adım atmadan tüm işlerimizi cihazlarımız üzerinden gerçekleştirebiliyoruz. Zaman kaybı olmadan işlemleri halledebilmek, daha fazla mobil uygulama geliştirilmesini sağlıyor. İşte günümüzde sık sık kullanılan mobil uygulamalar;

“Bitaksi”

 İstanbul’un yağmurlu günlerinde taksi bulma çilesi, sanırım bütün İstanbul’da yaşayan insanların ortak derdi. Özellikle sağanak yağış görülen günlerde boş taksi bulmak her birimizin sorunu. Taksiye binmek bir yana dursun, nakit ödeme yapılması başka bir dert. Kredi kartların hayatımıza girişi ile nakit ödeme devri çok geçmişte kalsa da taksilerde bu uygulamalar devam ediyor. İşte bu uygulama nakit ödeme ve taksi bulma sorununu ortadan kaldırıyor. Mobil cihazınızdan göndereceğiniz bir çağrı ile bulunduğunuz noktaya hemen bir taksi gelecektir. Aynı zamanda ödemeyi yine cihazınızdan kredi kartı ile ödeme yapabiliyorsunuz. Bitaksi uygulaması, İstanbul ve Ankara illerinde sıkça kullanılan mobil uygulamalar arasında yer alıyor.

“İBB Cep Trafik”

 Mobil uygulamalar arasında kitlelerin en yoğun kullandığı uygulamalardan biri de, İBB Cep Trafik uygulaması. Mobil cihazına uygulamayı indiren kullanıcı, yola çıkmadan önde trafik yoğunluğuna göre yol haritası belirliyor. İstanbul’da yaşanan trafik sorunu için bir nevi çözüm olan İBB Cep Trafik uygulaması, oldukça talep görüyor.

“BKM Express”

 Hayatı kolaylaştıran mobil uygulamalardan biri de, BKM Express uygulaması. Mobil bankacılık hizmetlerinde tüm kartlarını bir platformda toplayan bir uygulamadır.  Aynı zamanda bu uygulamayı kullanan kitle, banka kartına ihtiyaç duymadan online alışveriş yapabiliyor. Tüm bu kolaylıkları karşılayan BKM Express uygulaması, sık tercih edilen mobil uygulamalar arasında yer alıyor.

“Uber”

 Uber uygulaması ile taksi hizmeti alabiliyorsunuz. Taksi hizmetinin yanı sıra özel şoför uygulaması olarak düşünülebilir bir uygulamadır. Kısa zamanda büyük ses getiren Uber uygulaması, Bitaksi uygulamasına rakip diyebiliriz.

“Çiçek Sepeti”

 Tüm Türkiye tarafından sık kullanılan uygulamalardan biri olan Çiçek Sepeti uygulaması ile vakit kaybetmeden sevdiklerinizi mutlu edebiliyorsunuz. Çiçek Sepeti uygulaması sayesinde, kullanıcılar evlerinde otururken çiçek gönderimlerini Türkiye’nin her bölgesine yapabiliyorlar.

 “Yemek Sepeti”

 Yemek Sepeti en büyük kitlelere ulaşan, başarıya imza atmış bir mobil uygulama. Türkiye’nin hemen hemen her iline hizmet veriyor. Kolunuzu kaldırmadan istediğiniz bölgeye, yemek siparişi verebiliyorsunuz. Türkiye’de hayat kurtaran uygulamalar listesinde ilk sıralarda yer alıyor.

    Tag Cloud

Share with