İnstagram' da Güncelleme Var!

İnstagram' da Güncelleme Var!

/ No Comment

Yakın tarihte hayatımıza girmiş bir sosyal medya platformu da İnstagram. Bu platform her birimizin günlük hayatında sıkça yer alıyor. Kullanıcılar olarak hayatımızın bazı kesitlerini, beğendiğimiz nesneleri veya canlıları diğer kullanıcılar ile İnstagram'da paylaşıyoruz. Yanı sıra, beğendiğimiz ünlüleri ve markaları bu hesaplar üzerinden takip ediyoruz. Günlük yaşantımızın bir parçası olan İnstagram'ın özgeçmişine bir göz atalım;

İnstagram 2010 yılında hayata geçmiş bir projedir. Kısa sürece adından söz ettirmeye başlamış ve hatrı sayılır bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. İlk yıllarda sadece IOS uyumlu platformlarda kullanıma açılmışken sonraki süreçte Android cihazlara da taşınmıştır. Bu gelişme ile İnstagram daha büyük kitlelere ulaşmayı başırdı.  Kısa sürede başarı elde eden İnstagram Android cihazlarda da kullanılmaya başladıktan kısa bir süre sonra Facebook tarafından satın alındı. 

İnstagram kullanım amacı ise, beğendiğimiz kişi veya markaları daha yakından takip edebilme ve kendi beğenilerimizi diğer kullanıcılar ile paylaşabilme. İnstagram hesabımızdan paylaşacağımız içeriği düzenleyebilme ve aynı anda diğer hesaplarımıza da iletebilme olanağına sahibiz.  İnstagram platformunu diğer hesaplardan ayıran en belirgin özelliği ise sosyal medya entegrasyonu. Dİğer ağlar ile bağlantı sağlandığında, kullanıcı içeriğini hem İnstagram hemde diğer ağlarda anda anda paylaşabilmekte. Bu özelliği ile kullanıcıların yanı sıra markalarında dikkatini çekmeyi başarmıştır. Sosyal medya üzerinden pazarlama yapmayı hedefleyen her marka İnstagram hesabına sahiptir. Sebebi ise, sosyal medya pazarlaması yapan markalar için en önemlş nokta hesapların aktif kullanımı ve entegre bir biçimde yönetimin sağlanması. İnstagram markalara bu olanağı başarılı bir şekilde sunmuştur. 

Kısa sürede başarı sağlayan İnstagram, yaptığı son güncellemeler ile kullanıcılar için yeni uygulamalar getirdi. İnstagram son güncellemesi ile 'Keşfet' özelliğine yenilikler getirdi. İnstagram son güncellemesinde arama motoruna, yazı düzenlemesine ve keşfetme bölümünde yeni ikonları ile gelişme sağladı. Bakın o özellikler neler;

Aramada Hızlı Sonuç 

İnstagram'ın getirdiği yeniliklerden biri aramayı hedefliyor. Arama yapan kullanıcılara daha hızlı sonuç vermek isteyen İnstagram, bu güncellemesi ile kullanıcı arama yaparken daha ilk harfi yazması ile daha yakın sonuçları sergiliyor. Bu güncellemesi ile İnstagram, aramayı kolaylaştırıyor.

Açıklamaları Düzenleme

İnstagram yaptığı güncellemeler ile kullanıcılara açıklamayı düzenleme olanağı da salıyor. Facebook hesaplarında yapabildiğimiz konum düzenleme veya açıklamalarda yapılan hataların düzenlenebilmesi artık İnstagram hesapları için de geçerli. İnstagram'ın yeni güncellemesinde kullanıcıya sunulan en dikkat çekici özelliği açıklamaların düzenlenebilmesi diyebiliriz.

Keşfetme

İnstagram'ın hedeflerinden biri de tabiki etkileşimi arttırmak. Etkileşim artırmak adına getirin bir yenilikte, keşfetme başlığı altında artık kişilerinde sergilenmesi. Bu güncellemeye kadar İnstagram'ın 'Keşfet' sekmesinde sadece kişi paylaşımlarına erişebiliyorken, yeni güncelleme ile kişi profilleri de sergileniyor.

Share with