Google+ Hakkında

Google+ Hakkında

/ No Comment

 Google+ hayatımıza girmiş sosyal ağlar içerisinde, kaliteyi hatırlatan bir sosyal ağ. Google+ diğer sosyal ağların aksine hızlı bir giriş yapmadı ve seçkin kişilerce denendi. Google+ ' ı seçkin bir sosyal ağ konumuna getiren sunuluş şeklidir. İyi bir pazarlama stratejisi oluşturulan bu sosyal ağın hayatımıza girişi davetiyeler ile sağlandı. Google, sosyal ağın denemesini davetiye gönderdiği kişilerce yapmak istedi. Bu durum tüm kullanıcılarda ilgi uyandırdı. Bu stratejisi ile iyi bir sunuş yapan Google, sosyal ağını en doğru biçimde tanıttı. Zamanla çoğalan kullanıcı sayısı ile de günümüzde en önemli sosyal ağlar içerisinde yer almakta. Google+ ' ı diğer sosyal ağlardan ayıran bir diğer maddesi ise kullanıcılarına sunduğu ayrıcalıklar. Şimdi bu ayrıcalıklara bir göz atalım;

 Google+ ' ın Circles, Sparks, Instant Upload, Hangouts, Huddle ve Steam özellikleri bulunmaktadır. Google+ ' ı diğer sosyal ağlardan ayrıcalıklı kılan bu özellikleri inceleyelim;

 Circles ( Çevreler): Google+ ' ın bu özelliği sayesinde kullanıcılar çevrelerini gruplandırabiliyor. Google+  kullanıcıları aile, arkadaş gibi gruplar altında kişilerini listeler haline getirebiliyor. Aynı zamanda istediği başlıklar altında gruplar oluşturarak sosyal hayatlarını gruplara ayırabiliyorlar. Google+ ' ın bu gruplara ayırabilme özelliğinin kolay kullanıma sahip olması da kullanıcılar için ayrı bir rahatlık sağlıyor.

 Instant Upload ( Anında Yükleme ) : Google+ 'ın anında yükleme özelliği ile kullanıcılar fotoğraflarını kolaylıkla ve kısa sürede ağlarına yükleyebiliyor. Fotograf yüklemeyi kolaylaştıran bu uygulama özellikle mobil kullanıcılar tarafından çok sevilen bir özellik.

 Steam ( Yayın Akışı ) : Google+ ' ın yayın akış sayfası olan bu bölüm aslında tüm sosyal ağların ana hattıdır. Tüm güncellemeler yayın akışında kullanıcılara sunulur ve takipte kalmaları sağlanır. Fakat Google+ bu özelliğini biraz daha geliştirmiş konumda. Google+ ' ın yayın akışında, daha önce oluşturduğunuz gruplara özel güncellemeler görülür. İstenilen grup altında yeni girilen içerikler kullanıcılara sunulur.

 Hangouts ( Video ile Sohbet Odaları ) : Google+ ' ın en dikkat çeken özellikleri arasında görüntülü konuşma ayrıcalığı yer alıyor. Hiçbir programa gerek duymadan anında diğer kullanıcılar ile iletişim kurmanızı sağlayan bu özelliğin bünyesine katmış olan Google+ ' dan sonra Facebook ağı da aynı özelliği kendi ağına kattı.

Sparks (Konular ) : Sosyal medya kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu ilgilendikleri konular hakkında takipte kalıyorlar. Kullanıcıların sadece ilgilendikleri konu başlıkları altında haberlere ulaşmasını sağlayan bu özellik, Google+ ' ın dikkat çekici özelliklerinden biri. 

 Huddle ( Grup Sohbeti ) : Google+ ' ın sizlere sunduğu bir diğer özellik ise kurduğunuz grup altındaki kullanıcılar ile toplu sohbet etme olanağı.

 Bir Google ürünü olarak sosyal ağlar arasına katılan Google+ tecrübeli ellerden çıkmış ve çok ustaca bir pazarlama stratejisi altında kullanıcılarına sunulmuş bir sosyal ağ. Google+ 'ın kullanıcılarına sunduğu ayrıcalıklar ve kullanım kolaylığı ile hafızalarda kaliteli, seçkin konumlarını hatırlatan bir platformdur, diyebiliriz.

Share with