Facebook'ta neden '' dislike tuşu yok ''

Facebook'ta neden '' dislike tuşu yok ''

/ No Comment

Facebook’un “Like” (Beğen) tuşunun kültürel bir ikon haline geldiği kadar, "Dislike" (Beğenme) tuşu da bir internet miti oldu. Şimdiye kadar binlerce kişi Facebook’tan “dislike” tuşunun siteye entegre edilmesini talep etmiş olsa da, Facebook’un bu tuşu ortaya çıkarma ihtimali, oldukça düşük gibi görünüyor.
 
“Like” butonunu icat eden Facebook CTO’su Bret Taylor, “dislike” tuşunun da aslında daha ilk toplantıdan itibaren tartışıldığını, fakat “olumsuz sonuçlar”a sebep olabileceği için hayata geçirilmediğini açıkladı.
 
Taylor, “İnsanların bir şeyi beğendiklerini ifade etmek isteyip, fakat bunun hakkında söyleyecek fazla şeyleri olmadığı zamanlar için 'like' butonunu icat ettik. 'Like' tuşu fikrinin kusurlu tarafları olmadığını söylemiyoruz, fakat birisi olumsuz bir fikir beyan etmek istiyorsa, bunu yorum yazarak yapması daha uygun olur diye düşündük” dedi.
 
Yani anlaşılan o ki, Facebook bu kararı tamamen ahlaki sebeplerle vermiş. Aynen anne babanızın diyeceği gibi, “söyleyecek güzel bir şeyiniz yoksa, hiçbir şey söylemeyin daha iyi.”

Kaynakça;fortuneturkey.com/


Share with