Etkili Ürün Detay Sayfası Nasıl Oluşturulur?

Etkili Ürün Detay Sayfası Nasıl Oluşturulur?

/ No Comment

Dijital mecralar üzerinden gerçekleştirilen pazarlama çalışmaları, satış yapma amacı ile ortak bir paydada buluşuyor. Tüm e-ticaret siteleri ve sosyal medya üzerinden yürütülen PR çalışmaları daha fazla satış için ürün tanıtımlarını dijital platformlar üzerinden yürütüyor. Ürünün doğru detaylandırılması ise satış ile doğru orantılıdır. Bu nedenle online pazarlama yapmayı hedefleyen markalar, ürün detay sayfası için daha fazla efor sarf etmelidir. Hazırlanan ürün detay sayfasında yapılan küçük çaplı hatalar kullanıcının güven kaybetmesine neden olabilecek kadar önem taşır. Ürün detay sayfasına kadar markaya ulaşmış olan kullanıcıyı geri çevirmemek adına bazı detaylar göz ardı edilmemelidir. İşte o detaylar;

Görsel

E-ticaret sitesi üzerinden satış amaçlayan markaların yaşadığı dezavantajların başında, müşterinin ürünle temas edememesi gelir. Ürüne dokunamayan, inceleme şansına sahip olmayan kullanıcı satın alma kısmında tereddüt yaşar. Bu dezavantajı yok edebilmenin kesin kuralı ise kaliteli görselleri sergilenmesidir. Ürün detay sayfasında bulunan görseller kullanıcının dikkatini çeken önemli bir noktadır. Detay olarak paylaşılan bu görseller birkaç açıdan olmalı ki, ürüne her açıdan bakabilen kullanıcı satın almada tereddüt yaşamasın. Aynı zamanda bu görseller yüksek kaliteye sahip olmalıdır. Marka için mümkün ise, ürün hakkında bilgi içeren ve çok uzun olmayan tanıtım videoları da detayda yer almalıdır.

Ürün İsmi

Ürün ismi kullanıcıları siteye çekmek için ilk adımdır. İhtiyacı olan ürünü aratan potansiyel müşteri, aradığı ürüne hızla ulaşabilmeli ve net bir ürün adı ile karşılaşmalıdır. Bu nedenle ürün detay sayfasında ürün ismi çok uzun tutulmamalı ve net olmalıdır. Ürün detay sayfası oluşturulurken standart şu şekildedir; marka adı / ürün modeli / özellikleri

Ürün Açıklaması

Ürün sayfasına kadar gelen ve ürünü incelemek üzere açıklama kısmına gelen bir müşteri, genel olarak satın alma eğilimi gösteren müşteridir. Bu aşamada kullanıcı yeterli bilgiye erişebilir ise satın alma gerçekleştirilecektir. Bu nedenle ürün açıklaması yapılırken gerekli tüm bilgilere er verilmelidir. Kullanıcıların potansiyel sorularını tahmin ederek, bu cevaplar açıklama kısmında mutlaka olmalıdır.

Harekete Geçirici Buton

Sitenize giriş yapan kullanıcı aradığı ürüne ulaştı, inceledi ve şimdi satın alma işlemi gerçekleştirecek. İşte tam bu aşamada harekete geçirmeye yönlendirecek bir buton olmalıdır. Genel olarak 'satın al' butonu olarak karşımıza çıkan bu butonların rengi, boyutu hatta yazı tipi kullanıcının satın alma işleminde etkiye sahiptir.

Share with